Kaski

HEŁM OCHRONNY PELTOR G3000 SOLARIS

INFORMACJE TECHNICZNE:

Popularny hełm ochronny G3000 z więźbą z regulacją paskiem produkowany przez firmę PELTOR. Wersja SOLARIS posiada unikalny system pomiaru ekspozycji hełmu na promieniowanie UV podczas całego okresu użytkowania – wskaźnik UVICATOR. Zmiana koloru wskaźnika informuje o konieczności wymiany hełmu ze względu na pogorszenie jego wytrzymałości spowodowane starzeniem materiału pod wpływem promieni UV.

ZASTOSOWANIE:

Hełm przeznaczony jest do ochrony głowy w budownictwie i stanowiskach pokrewnych oraz na innych stanowiskach przemysłowych gdzie występują zagrożenia od spadających przedmiotów, uderzeń głową o wystające elementy konstrukcyjne lub o przemieszczające się obiekty.

Specifikacja:

  • Wbudowany wskaźnik UVICATOR początkowo jest czerwony, z czasem płowieje i gdy stanie się biały to oznacza konieczność wymiany hełmu.
  • Skorupa wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS odpornego na działanie promieniowania ultrafioletowego.
  • Hełm został wyposażony w większą liczbę otworów wentylacyjnych rozłożonych na większej niż zwykle powierzchni. Dlatego zapewnia maksymalny przepływ powietrza bez konieczności osłabiania wytrzymałości kasku.
  • W celu zwiększenia pola widzenia, hełm G3000 został zaprojektowany z krótszą osłoną, która jednak chroni nadal przed oślepianiem i zachowuje pozostałe właściwości.
  • Hełm można obrócić o 180 stopni (w takim położeniu nadal spełnia wymagania oznaczenia CE), co jest wyjątkową zaletą w przypadku pracy na wysokości lub w ciasnych miejscach.
  • Więźba tekstylna, 4-punktowa.
  • Regulacja dopasowania obwodu za pomocą paska.

Rozmiar: obwód głowy 54-62 cm

Kolor skorupy: biały, żółty, niebieski, czerwony, zielony, pomarańczowy

Wpusty boczne 30mm

Jak to działa?

e-mail: kontakt@4workers.com.pl

e-mail: biuro@czystyefekt.pl